blank

چگونه در لنت خودرو سفارش خود را ثبت کنیم؟

محصول مورد نظر خود را جستجو کنید.

روی ” افزودن به سبد خرید” کلیک کنید.

در چه ساعاتی امکان خرید دارم ؟

مشتریان عزیز لنت خودرو میتوانند در طول 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته سفارش خود را در سایت ثبت کنند.

چطور میتوانم سفارشم را تحویل بگیرم؟

در هنگام ثبت سفارش خود در بخش مشخصات میبایست آدرس دقیق و صحیح خود را وارد نمایید .

محصول خریداری توسط شما به صورت دقیق به آدرس درج شده در سایت لنت خودرو که توسط شما ثبت شده است ارسال میگردد .

بعد از نهایی شدن سفارش چه مدت طول میکشد تا کالا به دست من برسد؟

فروشگاه اینترنتی لنت خودرو تمام تلا ش خود را برای رضایت مندی مشتریان خود به کار می برد . ارسال های تهران حداکثر 24 ساعت و شهرستان ها 48 الی 72 ساعت پس از پایان خرید موفق به دست خریداران گرامی خواهد رسید .

آیا امکان ثبت سفارش به صورت تلفنی وجود دارد؟

خیر . درحال حاضر در فروشگاه اینترنتی لنت خودرو تمام خرید و پرداخت ها به صورت اینترنتی انجام خواهد شد.

آیا تعداد خرید از یک قطعه در لنت خودرو محدودیتی دارد؟

خیر . در فروشگاه اینترنتی لنت خودرو در خرید تعداد قطعات هیچ محدودیتی برای خریداران و کاربران وجود ندارد

محصولات چه زمانی در طرح فروش ویژه یا شگفت انگیز قرار می‏‌گیرند؟

زمان دقیق قرارگرفتن محصولات در طرح فروش ویژه مشخص نیست ولی کاربران میتوانند در زمان ها و مناسبت های خاص با مشاهده سایت از جشنواره های فروشگاه لنت خودرو مطلع گردند .

سفارشم را بصورت اینترنتی پرداخت نمودم ، وجه از حسابم کسر شده اما پرداخت سفارشم تایید نشده است؟

ممکن است بدلیل اختلال در درگاه بانکی انتقال وجه به بانک ناقص باشد – در اینصورت وجه بصورت خودکار طی 72 ساعت کاری مجدد بحساب شما برمیگردد . تاکید می شود، در این مورد نیازی به تماس با پشتیبانی ندارید.

علل عدم تائید کالاهای خریداری شده مستقیم مالک خودرو توسط بعضی از مکانیک ها

با احترام کامل به تمامی تعمیرگاه ها و مکانیک های شریف کشورمان که به کسب روزی حلال ازاین تخصص بهره می برند ، مواردی بسیار حائز اهمیت خدمتتان شرح داده می شود .

بسیاری از دوستان وقتی خود شخصا  به صورت مستقیم اقدام به خرید لوازم و قطعات خودرو می کنند، پس از مراجعه به مکانیک جهت تعویض قطعه به این مورد برمی خورد که مکانیک از تعویض قطعه امتناع می کند وعنوان می‌کند که این کالا تقلبی و بی کیفیت است و مناسب خودرو شما نیست و سعی بر منصرف کردن فرد ، از استفاده قطعه خریداری شده دارد.

در اکثر موارد صورت پافشاری شما برای استفاده از آن قطعه ، این قشر مکانیکها عنوان می‌کنند که در صورت ایجاد مشکل برای خودرو شما، من هیچ گونه مسئولیتی قبول نخواهم کرد و متاسفانه خریداران پس از این مکالمه ، به علت ترس از صحت گفته مکانیک ، اقدام به پس دادن قطعه خریداری شده می نمایند.

حالا علت چیست ؟

۱- برخی از مکانیک های سودجو ، به علت فروش کالای خود و سود بیشتر سعی برمنصرف کردن شما از استفاده قطعه اصلی خریداری شده توسط مالک خودرو، می کنند .

۲- برخی از مکانیک های سودجو ، به علت پورسانتی که از لوازم یدکی فروش محله خود دریافت می کنند ، سعی در منصرف کردن شما از استفاده قطعه اصلی خریداری شده و اصرار به خرید از لوازم یدکی فروش، معرفی شده توسط مکانیک دارند.

۳ -به علت وجود کالاهای تقلبی فراوان در بازار ایران و عدم توانایی در تشخیص کالای تقلبی و اصلی ، و شک مکانیک برای اصل  بودن  قطعه، شما را از استفاده قطعه خریداری شده توسط خودتان ، منصرف می‌کنند و شما را تشویق به استفاده از قطعه ای که قبلا کیفیت قابل قبول آن را تجربه کردند می کنند.

حال آنکه ممکن است قطعه مصرف شده توسط آنها جنس معمولی با کیفیت قابل قبولی بوده، ولی جنس خریداری شده شما جنس درجه ۱ با کیفیت بسیار بالا باشد.

 راه حل چیست؟

پیشنهاد ما مراجعه به  مکانیکی است که پذیرای کالای اصلی خریداری شده توسط شما باشد ،چون قطعاً چنین مکانیک باشرافتی ، وجدان کاری و انسانیت را فدای سود ناسالم ومنفعت شخصی نمی کند.

همچنین ممکن است در صورتی که شما جهت تعویض قطعه ، مکانیکی که در ابتدا نسبت به تعویض قطعه اصلی امتناع میکرد ، کار را بسپارید، جهت انکه شما را متقاعد کند که صحبتش صحیح بوده ، در عملیات تعویض و مکانیکی قصوری به عمد انجام دهد تا قطعه خریداری شده توسط شما را بی‌کیفیت جلوه دهد.

دوستان لطفا توجه فرمایید ،در ارتباط با اصالت کالا و جنس با کیفیت ، کلیه موارد جهت اثبات اصالت کالا بر روی تک تک کالاها و شیوه های کنترل توسط خود شما پیاده سازی شده است.

همچنین شما قطعات خودرو را از معتبرترین فروشگاه اینترنتی ایران و معتبر ترین شرکت وارد کننده قطعات خودرو کشور با کلیه تاییده ها و جوازهای کشوری در ایران خریداری  می نمایید.

همچنین جهت آشنایی بیشتر با ما به فعالیتهای ما توجه فرمایید.