مقالات سایت

لوازم یدکی اصلی و لوازم یدکی تقلبی را چگونه تشخیص دهیم؟

blank

این روزها با افزایش فروش لوازم یدکی های تقلبی ، تشخیص قطعات تقلبی از لوازم یدکی اصلی کار بسیار سختی است که باید توسط کارشناسان این حوزه انجام بگیرد .

در این مقاله شما را با تعدادی از راهکارهای تشخیص لوازم یدکی اصلی از لوازم یدکی تقلبی آشنا خواهیم ساخت .

 

خرید از مراکز فروش مجاز :

اولین شرط برای یک خرید آسوده و مطمئن خرید از مراکز فروش مجاز و معتبر است .

منظور از فروشگاه های مجاز و معتبر فروشگاه هایی است که دارای جواز کسب و مجوز رسمی از اتحادیه لوازم یدکی تهران هستند .

 

 

هولوگرام رسمی شرکت :

راه بعدی برای تشخیص قطعات تقلبی از قطعات اصلی توجه به هولوگرام روی کالا می باشد ، این هولوگرام توسط شرکت واردکننده این قطعه روی آن شده می شود و نشان دهنده اصالت و اصل بودن کالا است .

برای اینکه بتوانیم هولوگرام های شرکت های مختلف را شناسایی کنیم ، لازم است تا کمی در اینترنت جست و جو کنیم و با مشاهده تصاویر هولوگرام شرکت های واردکننده کالای مورد نیاز خود به خرید آن کالا برویم .

 

توجه به بسته بندی آن :

توجه به نوع و رنگ بسته بندی یکی دیگر از راه های تشخیص قطعات یدکی تقلبی و قطعات یدکی اصلی است .

شرکت های عرضه کننده لوازم یدکی توجه ویژه ای به نوع و کیفیت بسته بندی قطعات خود دارند و معمولا هرچند سال یکبار با بالارفتن آمار تولید قطعات تقلبی مطابق شرکت خود ، برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به مشتریان و جلوگیری از سردرگمی بیشتر افراد اقدام به تغییر بسته بندی خود می کنند .

برای مشاهده و شناخت بسته بندی اصلی و اورجینال کالاهایی که قصد خرید آنهارا دارید بهترین راه جست و جو کردن در اینترنت است .

 

اختلاف قیمت قابل توجه :

حتما شما نیز این جمله را شنیده اید که هیچ ارزانی بی حکمت نیست ، اگر اختلاف قیمتی قابل توجه بین قطعات مشاهده می کنید به این موضوع که ممکن است این قطعه تقلبی باشد مشکوک شوید و سعی کنید با کمی تحقیق و پرس و جو بیشتر به آن مسئله پی ببرید .

 

در انتها باید به این نکته مهم توجه کنید که در کنار توجه به نکات ذکر شده ، بهترین راه برای این که قطعه ای مطمئن برای خودروی خود خریداری کنید خرید از مراکز معتبر و دارای مجوز از وزارت صنعت و معدن و اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی است .

دیدگاهتان را بنویسید