دوستان متاسفانه دربازار ایران جنس تقلبی به وفور وجود دارد ، به نحوی که جنس اصل همانند دُری گرانبها نایاب است .

قطعا جنس اصلی با برند معتبر با جنس تقلبی ، تفاوت قیمت داشته و متاسفانه تشخیص اصل یا تقلبی بودن قطعه به هیج عنوان توسط مصرف کننده قابل تشخیص نیست .

تقلبی فروشان به شیوه های مختلف اقدام به فروش اقلام خود به شما می نمایند و شما بدون آنکه متوجه شوید با خرید جنس تقلبی سلامت خود و خانواده خود را در معرض خطر قرارداده و همچنین به زودی متحمل هزینه های سنگینی می شوید .

در هنگام خرید قطعات خودرو حتما به نکات زیر توجه فرمایید :

1 – حتما خودرو خود را به تعمیرگاه و مکانیکی معتبر برده و چشم بسته خودرو خود را به هرمکانیک و تعمیرگاهی نسپارید .

2 – اگر خود مستقیم اقدام به خرید قطعات می نمایید ، حتما از مراکز معتبر و فروشندگان مجاز قطعات یدکی خودرو خرید نمایید .

3 – شیوه ی جدید تقلبی فروشان ، رخنه و نفوذ به عنوان فروشنده در فروشگاه های اینترنتی مشهور می باشد .

این افراد سودجو ، پس از عقد قرارداد به عنوان فروشنده در این سایت های واسطه که قطعا تمامی ما با آن ها آشنا هستیم ، اقدام به فروش قطعات تقلبی می نمایند و متاسفانه این سایت های فروشگاهی به دلیل این که تخصصی در ضمینه قطعات خودرو ندارند ، بازیچه ی تقلبی فروشان سودجو می شوند و نا خواسته از نام و شهرت آن ها در جهت کلاه برداری و فروش اقلام تقلبی به شما استفاده می شود .

اگر دقت کرده باشید هنگام خرید از این فروشگاه های اینترنتی ، این سایت ها به شما فروشندگان متعدد با قیمت های مختلفی را پیشنهاد می دهند ، متاسفانه تقلبی فروشان در بین این فروشندگان وجود دارند و معمولا با مناسب ترین قیمت نسبت به بقیه فروشندگان ، جنس تقلبی خود را به شما می فروشند .

از آنجا که مجموعه ما عضو ستاد مبارزه با کالاهای تقلبی و بی کیفیت در اتحادیه فروشندگان قطعات خودرو و ماشین آلات تهران می باشد و همچنین کارشناس رسمی قطعات خودرو اتحادیه انجام وظیفه می کند ، در این راستا آمادگی خود را جهت مشاوره به شما عزیزان اعلام می دارد .

در زیر به شرح بعضی از کالاهای تقلبی که در بازار وجود دارد می پردازیم :

1 – تسمه تایم و دینام :

همانطور که می دانید تسمه تایم و دینام از قطعات بسیار مهم درخودرو شما می باشند ، چرا که پاره شدن آن منجر به خسارت های میلیونی به خودرو شما می شود .

ظاهر تسمه های تقلبی هیچگونه تفاوتی از دید مصرف کننده ندارد و حتی اگر تسمه اصل را در کنار تسمه تقلبی قرار دهیم ، مصرف کننده نمی تواند جنس اصل و تقلبی را تشخیص دهد .

از این رو یکی از قطعاتی که جنس تقلبی آن در بازار بسیار زیاد است ، تسمه می باشد .

2 – دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ :

این قطعات جزو اقلام بسیار حساس خودرو شما می باشد ، و جنس تقلبی این قطعات لطمه بسیار شدیدی به خودرو شما وارد می کند .

متاسفانه بعضی از دوستان تنها با دیدن جعبه به محتویات آن اعتماد میکنند ، ولی متاسفانه متقلبین در خیلی از موارد ، قطعات اصلی داخل جعبه را با قطعات تقلبی عوض می کنند .

به عنوان مثال بلبرینگ اصلی داخل جعبه را با بلبرینگ تقلبی عوض می کنند .

3 – مکمل های سوخات و اکتان :

شما به هیچ نحو قادر به تشخیص جنس اصل یا تقلبی این کالا نیستید .

متاسفانه استفاده از جنس تقلبی مکمل های سوخت و اکتان نه تنها به سیستم سوخت رسانی خودرو شما کمک نمی کند ، بلکه باعث لطمه زدن به آن و خرابی قطعات دیگر می شود .

لطفا در صورتی که به جنس اصل این اقلام دسترسی ندارید از جنس های تقلبی آن استفاده نکنید ، که در نهایت باعث خرابی قطعات سیستم سوخت رسان می شود و شما متحمل هزینه های زیادی خواهید شد .

متاسفانه 99درصد مکمل های سوخت و اکتان ها که در پمپ بنزین ها به فروش می رسد تقلبی هستند .

جهت مشاوره برای خرید قطعات اصل لطفا با ما در تماس باشید .

منو اصلی